Przydatność kroplomierza w domowym laboratorium kosmetycznym

Produkcja domowych kosmetyków jest nie tylko tańsza. Własnoręcznie przygotowany preparat gwarantuje skuteczność — tym samym mamy kontrolę nad jego składem. To również łakomy kąsek i często konieczność dla osób borykających się z różnymi problemami skórnymi. Tam, gdzie drogeryjne produkty zawodzą, na pomoc przychodzą domowe zamienniki. Chcesz wiedzieć, jak zacząć? Jakie wyposażenie okaże się niezbędne? Czytaj dalej!

Do czego przyda się kroplomierz w domowym salonie kosmetycznym?

Wykonywanie własnych mieszanek i mikstur kosmetycznych jest nie tylko modne, ale przede wszystkim konieczne zwłaszcza dla osób, które nienawidzą długich i skomplikowanych składów. Własnoręcznie wykonane kosmetyki nie muszą zalegać tygodniami na półkach sklepowych — śmiało możesz je przygotowywać w domowym zaciszu wtedy, kiedy są Ci potrzebne. Własne kosmetyki można też dopasowywać do indywidualnych potrzeb skórnych i preferencji. I w tym celu przydadzą Ci się kroplomierze!

Dzięki kroplomierzowi wygodnie i precyzyjnie odmierzysz wszystkie składniki płynne niezbędne w Twoim domowym salonie. Mowa tutaj olejach, olejkach eterycznych i witaminach. Wszystkie z kroplomierzy mają również widoczną podziałkę na dokładne odmierzenie nawet niewielkich porcji konkretnych składników.

Kroplomierze są też szczególnie zalecane nie tylko początkującym, ale również nowo tworzonym kosmetykom — jeśli nie jesteś pewny co do ilości składników, użycie kroplomierza do odmierzenia jego małych porcji okaże się niezbędne. Oczywiście zakup kroplomierza to tylko jeden z produktów, w które powinieneś się zaopatrzyć — szczególnie jeśli poważnie myślisz o przygodzie z produkcją własnych kosmetyków.

Co wybrać do laboratorium kosmetycznego oprócz kroplomierza?

W wyposażeniu domowej aparatury kosmetycznej nie może zabraknąć… pojemników do przechowywania swoich wyrobów. Możesz samemu stworzyć tego rodzaju opakowania po zużytych już kosmetykach, jednak nie jest szczególnie zalecane z powodów higienicznych. Ciężko też znaleźć opakowania, które byłyby też atrakcyjne wizualnie.

Na szczęście z pomocą może przyjść hurtownia opakowań kosmetycznych. Takie hurtownie bezproblemowo dostarczą Ci nie tylko pojemniki kosmetyczne, ale też farmaceutyczne, czy chemii gospodarczej po dobrej cenie. Opakowania nie są jedynym niezbędnym produktem.

Warto też zaopatrzyć się w:

  • Zlewki skalowane — niezbędna przy kwasach i wysokiej temperaturze — a o te w branży kosmetycznej nietrudno (nawet tej domowej). Zlewki ułatwiają swobodne i bezpieczne przelanie cieczy do innego pojemnika. Dzięki niej podgrzejesz też płyn, który powstaje w produkcji olejów, kremów i maseł kosmetycznych. Zlewka jest przyjacielem osób, dla których podstawą są domowe kosmetyki w postaci serum, kremów, czy żeli do pielęgnacji twarzy,
  • Wagi elektroniczne — koniecznie z funkcją wyzerowania, która okaże się niezbędna zwłaszcza w tworzeniu kosmetyków wieloskładnikowych. Dzięki elektronicznej wadze nie będziesz musiał zapisywać na kartce wagi poszczególnych składników — wystarczy, że po zważeniu każdego komponentu wyzerujesz wagę. Dzięki temu nowy proces zaczniesz od wartości zerowej!
  • Menzurki — inaczej nazywane cylindrami miarowymi. Tak czy siak, konieczne w Twoim ekwipunku, bo służą do odmierzania konkretnej objętości substancji. Niezbędne w dzieleniu składników płynnych, np. baz do mycia, olejków bądź hydrolatów. Warto zaopatrzyć się też w cylinder lub kroplomierz z dodatkiem szklanej nóżki oraz ujście ułatwiające wylewanie płynu.

Teraz już wiesz, jak rozpocząć przygodę z domowym salonem kosmetycznym. Powodzenia!

Inne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *