Naklejki na ścianę dla dzieci: jak rozwijać wyobraźnię?

Zdolność kreatywnego myślenia jest bardzo ważna. Należy ją rozwijać już w wieku dziecięcym, kiedy mózg jest najbardziej podatny na przyswajanie wiedzy. Jest wiele sposobów, by stymulować rozwój malucha. Jednym z nich jest odpowiedni wystrój pomieszczenia.

Zadbaj o wygląd pokoju

By zachęcić dziecko do myślenia i do kreatywnego podejścia, należy odpowiednio wyposażyć jego pokój. Oczywiście wystrój trzeba dopasować stosowanie do wieku. Dobrym pomysłem są naklejki na ścianę dla dzieci. Kolorowe wzory i inspirujące motywy sprawiają, że maluchy im się przyglądają, a ich wyobraźnia zaczyna działać. Uzyskuje się efekt podobny jak podczas czytania książek, ale bez konieczności siedzenia przy dziecku. Maluchy potrzebują bodźców do działania. Tylko w ten sposób są w stanie wspiąć się na wyżyny swoich możliwości intelektualnych i osiągać spektakularne sukcesy.

Trzeba stworzyć im ku temu optymalne warunki

Dobrym pomysłem są edukacyjne maty i obrazy, które można przywiesić w pokoju, by dziecko im się przyglądało. Jest wiele metod, by ożywić przestrzeń wokół dziecka, a tym samym stymulować jego rozwój. Trzeba postawić na kolorowe dodatki i ciekawe kształty. Z pozoru zwyczajne naklejki na ścianę dla dzieci z kolorowymi postaciami rodem z bajek mogą stać się pretekstem do wymyślania ciekawych i wielowątkowych historii związanych z losami bohaterów. Nie trzeba naprawdę wiele, by zapewnić maluchowi optymalne warunki do rozwoju.

Edukacyjne gry i zabawy

Dobierając zabawki starajmy się wybierać takie, które są interaktywne i stymulują procesy myślowe. Tylko w ten sposób można osiągnąć sukces i wpłynąć na zdolności poznawcze dziecka. Na rynku jest wiele propozycji dedykowanym najmłodszym. Edukacyjne zabawki są przeznaczone już dla trzymiesięcznych dzieci. Oczywiście wraz z wiekiem poziom trudności i skompilowania wzrasta. Dobrze dobrany produkt angażuje kilka zmysłów równocześnie: dotyk, słuch, wzrok. W ten sposób mózg jest w stanie pracować na najwyższych obrotach i działać perfekcyjnie. W trakcie tego typu zajęć maluch najszybciej i najefektywniej przyswajają wiedzę. Ważne jest, by dobierać produkty adekwatnie do wieku dziecka. Najlepiej kierować się informacjami napisanymi na opakowaniu. Zazwyczaj podaje się tam sugerowany wiek odbiorcy. Dla przedszkolaków doskonałym pomysłem są układanki i sortery.

Wybór tego typu rzeczy jest ogromny

W zasadzie różnią się jedynie jakością wykonania, ilością elementów, no i wielkością. Im młodsze dziecko, tym większe części. Później ta tendencja się zmienia. Dla trzylatków są dostępne specjalne puzzle składające się z dużych fragmentów, które można ze sobą połączyć. Jednak dla ucznia w pierwszych klasach podstawówki zdecydowanie lepiej sprawdzają się układanki z małych klocków, których ułożenie to prawdziwe wyzwanie. Często rodzice podejmują się tego zadania z dziećmi i wspólnie tworzą dzieła, które potem wieszają na ścianie. Przy wyborze zabawek dla dzieci należy kierować się nie tylko tym, by były kolorowe, ale również powinny być bezpieczne. Trzeba zwracać uwagę, czy produkty są zgodne z europejskimi normami. Wprawdzie rynek jest regularnie zalewany przez chińskie produkty, jednak nie są one polecane. Szybko się niszczą. Odpadają z nich części. Dziecko może je przez przypadek połknąć. Poza tym stosuje się barwniki, które nie są bezpieczne dla zdrowia i maja większy niż dopuszczalny odsetek toksycznych substancji w składzie.

Dodatki, Wnętrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *