Lampy z abażurami – modne rozwiązanie do każdego wnętrza

Lampy z abażurami to uniwersalne i praktyczne oświetlenie wnętrz, które stało się nieodłącznym elementem dekoracji. Lampy z abażurem przeżywają teraz drugą młodość, tym razem w designerskiej odsłonie.

Rodzaje lamp z abażurami

Lampy z abażurami można podzielić na:

  • stołowe lampy z abażurem – ich niewielki rozmiar pozwala na łatwe umieszczenie ich na biurku lub stoliku nocnym, idealne do czytania, 
  • wiszące lampy z abażurem – umieszczone w centralnym punkcie pomieszczenia, nad stołem lub wyspą kuchenną, nadają wnętrzu elegancki wygląd,
  • podłogowe lampy z abażurem – świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach, które wymagają dodatkowego oświetlenia, takich jak salon czy sypialnia. Ich wysokość pozwala na wygodne oświetlenie przestrzeni.

Zastosowanie lamp z abażurami

Główną zaletą lamp z abażurami jest brak rażenia w oczy, abażur sprawia, że światło jest bardziej miękkie i cieplejsze. Lampy z abażurami mogą być wykorzystane w różnych pomieszczeniach, na przykład w salonie, gdzie spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi lub w sypialni, gdy szykujemy się do snu powoli wyciszając organizm i tworząc relaksującą atmosferę. Z kolei w biurze lampa z abażurem zapewnia koncentrację i skupienie, gdyż światło nie jest tak ostre i męczące, jak czasem w przypadku lamp bez abażurów. 

Wybór lampy z abażurem

Abażur na lampę to element dekoracyjny, który otacza żarówkę, chroniąc ją przed uszkodzeniem oraz rozpraszając światło. Abażury mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak tkanina, papier czy szkło. Można zdecydować się także na abażur rattanowy lub metalowy, co daje wiele możliwości, jeśli chodzi o urozmaicenie wnętrza.

Abażur do lampy wiszącej to element, który może zmienić wygląd całego pomieszczenia. Może być w kolorze zgodnym z resztą wystroju lub też w odważnych, kontrastowych barwach, który stanie się dominantą pomieszczenia. Abażur rattanowy będzie pasował do pomieszczeń w stylu rustykalnym, ale również do wnętrz w stylu skandynawskim czy nowoczesnym. W zależności od wielkości lampy oraz charakteru pomieszczenia można wybrać abażur w różnych kształtach i kolorach. Abażur może być ozdobiony wzorami, haftami lub aplikacjami, co doda mu jeszcze więcej uroku. Sprawdź ofertę https://bihome.pl/Oswietlenie!

Dodatki, Wnętrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *