Jak zaprojektować i umeblować niewielki salon?

Zaprojektowanie i umeblowanie każdego małego pomieszczenia jest dużym wyzwaniem. Salon to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu, dlatego ważne jest, aby był on niezwykle funkcjonalny i przytulny. Jakie meble wybrać i jak je ustawić, aby uzyskać pożądany przez nas efekt?

Użyj luster i tapety

Mały salon, zwłaszcza jeśli ma tylko jedno okno może przypominać pudełko. Stwórz znaczące centrum, wypełnij pokój światłem i pogłęb go używając ścian, tapet i lustra. Jeszcze lepiej, jeśli możesz powiesić lustro naprzeciwko okna, które będzie odbijać widoki i stwarzać wrażenie, że pokój ma kilka okien.

Dodaj funkcjonalne meble do przechowywania

Wybierz meble z wbudowanym systemem przechowywania. Skorzystaj z ukrytych drzwi. Przydatny i funkcjonalny będzie otoman z szufladami pod poduszką. Wzdłuż pokoju zamiast stolika kawowego można postawić małą komodę z szufladami.

Wybierz meble o małych rozmiarach

W salonie można postawić nie tylko duże sofy i nieporęczne fotele. W antykwariatach można znaleźć wiele drobnych mebli, gdyż wcześniej przeciętna wielkość pomieszczenia była mniejsza niż dzisiaj.

Spójrz w górę

Jeśli masz wysokie sufity w salonie, możesz wykorzystać tę dodatkową przestrzeń. O ile pionowa przestrzeń nie doda dodatkowej przestrzeni, o tyle sufit przyciągnie wzrok i stworzy wrażenie, że pomieszczenie jest większe niż w rzeczywistości.

W pełni wykorzystaj kąty pomieszczeń

To trochę ironiczne, ale jeśli postawisz w pustym kącie salonu duży mebel, optycznie powiększysz pomieszczenie. W małym pomieszczeniu najlepiej prezentuje się nowoczesna sofa segmentowa o prostych liniach.

Wybierz małą sofę

W niektórych pokojach pełna sofa po prostu się nie zmieści. Lepiej postawić małą sofę lub fotel z meb24.pl. Wybierz model z prostymi liniami.

Umieść kwiaty

Rośliny są wspaniałym sposobem, aby nadać pomieszczeniu odrobinę głębi. Zieleń sprawia, że ​​narożniki są bardziej miękkie i tworzą iluzję przestronności. Najlepiej umieścić roślinę w rogu sofy lub foteli. Umieść sofę bez oparcia na środku pokoju. Para krzeseł akcentujących z małym stolikiem kawowym między nimi znajduje się pod oknem naprzeciwko kanapy. Niewielki stolik kawowy może być dodatkowym miejscem podczas przyjęcia.

Wnętrze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *