Jak zaprojektować i umeblować niewielki salon?

Zaprojektowanie i umeblowanie każdego małego pomieszczenia jest dużym wyzwaniem. Salon to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu, dlatego ważne jest, aby był on niezwykle funkcjonalny i przytulny. Jakie meble wybrać i jak je ustawić, aby uzyskać pożądany przez nas efekt?

Użyj luster i tapety

Mały salon, zwłaszcza jeśli ma tylko jedno okno może przypominać pudełko. Stwórz znaczące centrum, wypełnij pokój światłem i pogłęb go używając ścian, tapet i lustra. Jeszcze lepiej, jeśli możesz powiesić lustro naprzeciwko okna, które będzie odbijać widoki i stwarzać wrażenie, że pokój ma kilka okien.

Dodaj funkcjonalne meble do przechowywania

Wybierz meble z wbudowanym systemem przechowywania. Skorzystaj z ukrytych drzwi. Przydatny i funkcjonalny będzie otoman z szufladami pod poduszką. Wzdłuż pokoju zamiast stolika kawowego można postawić małą komodę z szufladami.

Wybierz meble o małych rozmiarach

W salonie można postawić nie tylko duże sofy i nieporęczne fotele. W antykwariatach można znaleźć wiele drobnych mebli, gdyż wcześniej przeciętna wielkość pomieszczenia była mniejsza niż dzisiaj.

Spójrz w górę

Jeśli masz wysokie sufity w salonie, możesz wykorzystać tę dodatkową przestrzeń. O ile pionowa przestrzeń nie doda dodatkowej przestrzeni, o tyle sufit przyciągnie wzrok i stworzy wrażenie, że pomieszczenie jest większe niż w rzeczywistości.

W pełni wykorzystaj kąty pomieszczeń

To trochę ironiczne, ale jeśli postawisz w pustym kącie salonu duży mebel, optycznie powiększysz pomieszczenie. W małym pomieszczeniu najlepiej prezentuje się nowoczesna sofa segmentowa o prostych liniach.

Wybierz małą sofę

W niektórych pokojach pełna sofa po prostu się nie zmieści. Lepiej postawić małą sofę lub fotel z meb24.pl. Wybierz model z prostymi liniami.

Umieść kwiaty

Rośliny są wspaniałym sposobem, aby nadać pomieszczeniu odrobinę głębi. Zieleń sprawia, że ​​narożniki są bardziej miękkie i tworzą iluzję przestronności. Najlepiej umieścić roślinę w rogu sofy lub foteli. Umieść sofę bez oparcia na środku pokoju. Para krzeseł akcentujących z małym stolikiem kawowym między nimi znajduje się pod oknem naprzeciwko kanapy. Niewielki stolik kawowy może być dodatkowym miejscem podczas przyjęcia.

Wnętrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *