Jak zaprojektować dużą kuchnię?

Mimo że powszechnie sądzi się, że urządzanie dużych pomieszczeń nie jest kłopotem, aranżacja kuchni o znacznej powierzchni przeczy tej tezie. Pochopne decyzje, przypadkowy dobór wyposażenia oraz niedopasowana kolorystyka mogą skutecznie zniweczyć finalny efekt estetyczny. Ja temu zapobiec? Rozwiązaniem jest umiejętne zaplanowanie kuchni albo samodzielnie, albo z pomocą projektanta, którego wynagrodzenie możecie pokryć z kredytów pozabankowych.

Projektowanie kuchni

Czynnikiem determinującym układ kuchni, a przede wszystkim rozmieszczenie zabudowy meblowej i poszczególnych sprzętów, jest najczęściej istniejąca instalacja wodna, kanalizacyjna i elektryczna. Jeśli z przeniesieniem tej ostatniej nie ma większych problemów, tak zmiana układu sieci wod-kan może być trudna i kosztowna. Dobrze jest więc dostosować się do panujących w pomieszczeniu warunków technicznych. Gdy kuchnia jest należycie zinwentaryzowana, czyli zmierzona, a na rysunku zaznaczono położenie poszczególnych instalacji, można rozpocząć planowanie.

W tym celu dobrze jest skonsultować się z wykonawcą mebli, który przygotuje zabudowę na zamówienie. Jest to najlepsze rozwiązanie, pozwalające optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Oprócz tradycyjnych mebli warto pomyśleć o dużym stole, szczególnie że powierzchnia kuchni pozwala na jego ustawienie. Co więcej, estetycznym i nowoczesnym rozwiązaniem jest wyspa, na której można przyrządzać posiłki. Okap montowany bezpośrednio nad wyspą skutecznie pochłonie wszystkie zapachy i parę wodną.

Kolorystyka wnętrza i dekoracje

Jak doskonale wiecie, styl wnętrza tworzą nie tylko meble, ale także materiały wykończeniowe oraz zastosowana kolorystyka. Aby stworzyć pomieszczenie estetyczne, nowoczesne i funkcjonalne, warto posiłkować się najnowszymi trendami w zakresie aranżacji mieszkań. Wśród polecanych kolorów z pewnością znajdzie się biel, czerń oraz szarość, jako baza do urządzenia kuchni. Nie zapominajcie o akcentach, którymi może być front szafki o intensywnej barwie, czy lodówka w stylu retro, świetnie komponująca się nawet z modernistycznymi wnętrzami.

Oprócz tego pomyślcie o subtelnych dekoracjach. Kwiaty, zioła oraz niewielkie obrazki z różnymi motywami doskonale wpisują się w kuchenny klimat. Dobrym pomysłem jest także duży zegar, który – podobnie jak lodówka – może nawiązywać do stylu retro. Zakup wszystkich dodatków, dekoracji czy elementów wyposażenia pomogą wam sfinansować kredyty pozabankowe.

Kuchnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *