Jak zaprojektować dużą kuchnię?

Mimo że powszechnie sądzi się, że urządzanie dużych pomieszczeń nie jest kłopotem, aranżacja kuchni o znacznej powierzchni przeczy tej tezie. Pochopne decyzje, przypadkowy dobór wyposażenia oraz niedopasowana kolorystyka mogą skutecznie zniweczyć finalny efekt estetyczny. Ja temu zapobiec? Rozwiązaniem jest umiejętne zaplanowanie kuchni albo samodzielnie, albo z pomocą projektanta, którego wynagrodzenie możecie pokryć z kredytów pozabankowych.

Projektowanie kuchni

Czynnikiem determinującym układ kuchni, a przede wszystkim rozmieszczenie zabudowy meblowej i poszczególnych sprzętów, jest najczęściej istniejąca instalacja wodna, kanalizacyjna i elektryczna. Jeśli z przeniesieniem tej ostatniej nie ma większych problemów, tak zmiana układu sieci wod-kan może być trudna i kosztowna. Dobrze jest więc dostosować się do panujących w pomieszczeniu warunków technicznych. Gdy kuchnia jest należycie zinwentaryzowana, czyli zmierzona, a na rysunku zaznaczono położenie poszczególnych instalacji, można rozpocząć planowanie.

W tym celu dobrze jest skonsultować się z wykonawcą mebli, który przygotuje zabudowę na zamówienie. Jest to najlepsze rozwiązanie, pozwalające optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Oprócz tradycyjnych mebli warto pomyśleć o dużym stole, szczególnie że powierzchnia kuchni pozwala na jego ustawienie. Co więcej, estetycznym i nowoczesnym rozwiązaniem jest wyspa, na której można przyrządzać posiłki. Okap montowany bezpośrednio nad wyspą skutecznie pochłonie wszystkie zapachy i parę wodną.

Kolorystyka wnętrza i dekoracje

Jak doskonale wiecie, styl wnętrza tworzą nie tylko meble, ale także materiały wykończeniowe oraz zastosowana kolorystyka. Aby stworzyć pomieszczenie estetyczne, nowoczesne i funkcjonalne, warto posiłkować się najnowszymi trendami w zakresie aranżacji mieszkań. Wśród polecanych kolorów z pewnością znajdzie się biel, czerń oraz szarość, jako baza do urządzenia kuchni. Nie zapominajcie o akcentach, którymi może być front szafki o intensywnej barwie, czy lodówka w stylu retro, świetnie komponująca się nawet z modernistycznymi wnętrzami.

Oprócz tego pomyślcie o subtelnych dekoracjach. Kwiaty, zioła oraz niewielkie obrazki z różnymi motywami doskonale wpisują się w kuchenny klimat. Dobrym pomysłem jest także duży zegar, który – podobnie jak lodówka – może nawiązywać do stylu retro. Zakup wszystkich dodatków, dekoracji czy elementów wyposażenia pomogą wam sfinansować kredyty pozabankowe.

Kuchnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *