Jak umeblować sypialnię – kilka porad i inspiracji

Stworzenie komfortowej i przyjemnej w użytkowaniu sypialni nie jest trudne. Przed rozpoczęciem zakupów do tego pomieszczenia, należy zastanowić się nad tym, w jakim stylu chcielibyśmy ją urządzić. Istotne znaczenie odgrywają tutaj barwy elementów wyposażenia oraz ścian. Najczęściej wybieranymi kolorami do pokoju sypialnianego są neutralne, jasne beże i biele. Ważne jest to, aby nie zapominać o podstawowej funkcji tego pomieszczenia, jaką jest relaks i wypoczynek. To właśnie te epitety wskazują na kolory, które uspokoją nasz umysł i wprowadzą w błogi stan. Jakie zaaranżować sypialnie, by była ona miejscem, do którego chętnie udajemy się po pracowitym dniu?

Neutralne szarości

Obok beżu i bieli najpopularniejszym kolorem w naszych sypialniach jest szarość. Nic w tym dziwnego. Ściany w tym kolorze dają nam dużą swobodę w dalszym dobieraniu elementów aranżacji. Szarości idealnie komponują się z neutralnymi dodatkami oraz wpisują się w najnowsze trendy stylu skandynawskiego i klasycznego.

Jednak neutralne sypialnie to nie jedyny wybór. Jeśli chcemy, by nasz pokój wypoczynkowy był urozmaicony mocniejszymi barwami — nic nie szkodzi na przeszkodzie! Warto jednak pamiętać, że co za dużo to nie zdrowo, dlatego też połączenie dwóch mocnych kolorów to najlepsze rozwiązanie.

Jak umeblować sypialnię?

Kolory to nie jedyny aspekt, który ma wpływ na komfort korzystania z pokoju sypialnianego. Nie należy zapominać, że sypialnia to pomieszczenie, które musi być przede wszystkim funkcjonalne. Stąd też trzeba dobrze przemyśleć jej ustawienie oraz trafnie wybrać meble. W każdej sypialni powinno być:

  • łóżko,
  • szafa na ubrania,
  • oświetlenie nocne.

Co do reszty dodatków, w tym np. toaletki bądź szafek nocnych, mamy prawdziwą dowolność.

Łóżko

Każdy z nas wie, jak ważne jest wygodne łóżko dla naszego dobrego samopoczucia. Obecne trendy jasno wskazują na łóżka kontynentalne, które jeszcze do niedawna można było spotkać wyłącznie w hotelach. Wybierając mebel do spania, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim miękkość materaca.

Szafa do sypialni

Szafa do sypialni to drugi najważniejszy mebel w tym pomieszczeniu. Powinna być ona na tyle duża, by mogła pomieścić ubrania, bieliznę, a nawet pościel. Jej kolor warto dopasować do reszty mebli. Do małych powierzchni zaleca się szafy z drzwiami przesuwnymi, które nie zabierają dużo miejsca po otwarciu. Na temat tego, jak dobrać odpowiednią szafę do sypialni, dowiesz się więcej z artykułu: http://ekolia.pl/jak-wybrac-odpowiednia-szafe-do-sypialni/.

Pamiętaj, że to jak urządzisz swoją sypialnię, zależy tylko od Ciebie. Pomieszczenie to, to Twój azyl, w którym musisz czuć się swobodnie!

Sypialnia, Wnętrze

2 thoughts on “Jak umeblować sypialnię – kilka porad i inspiracji

  1. Łóżko, szafki nocne i komoda w zupełności wystarczają do małej sypialni. Jak sie ma większą to wtedy można poszaleć haha

  2. O tak! Szarość mi się podoba najbardziej w sypialni. Nie lubię zbyt ostrych kolorów w pomieszczeniach w których wypoczywam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *